کیفیت مناسب قطعه

کیفیت مناسب قطعه جلو پنجره

قطعات رنگی خودرو چه پلاستیکی و چه فلزی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند زیرا این قطعات علاوه بر وظیفه ی تامین زیبایی ظاهر خودرو هر کدام در جای خود نقش مهمی را ایفا می کنند مثلا در مورد نقش جلو پنجره در خودرو به این مقاله مراجعه کنید:

مقاله نقش جلو پنجره در خودرو PDF

پس برای اینکه این قطعات بتوانند علاوه بر نقش زیبایی کارکرد اصلی خودشان را هم به خوبی انجام دهند باید کیفیت مناسبی داشته باشند. مثلا خود قطعه ی جلو پنجره باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشد تا بتواند سال ها بر روی خودرو به خوبی نقش آفرینی کند.

در مورد جلو پنجره های NPAco همیشه از بهترین مواد پلاستیکی استفاده شده است. موادی که جزء مرغوب ترین مواد تولیدی در جلو پنجره به شمار می آمده. این مواد به دو بخش اصلی تقسیم بندی می شوند:

مواد ABS در ساخت جلو پنجره

مواد ABS همان موادی است که در جلو پنجره خودروی شما به کار رفته است. و جلو پنجره های موجود در بازار نیز همه از همین ماده ساخته شده اند. این ماده مزایا و خصوصیات زیادی داشته که باعث شده تولید کنندگان از آن برای ساخت جلو پنجره استفاده کنند. کیفیت مواد ABS با هم یکسان نیستند و بسته به دفعات بازیافت کیفیت آنها نیز متفاوت است.

برخی مواد دست دوم به حساب می آیند که بهترین مواد مصرفی در این حوزه هستند و برخی مواد تا دست ۵ و ۶ نیز میروند که بدترین نوع مواد مصرفی در این حوزه به شمار می روند. مواد مصرفی شرکت NPAco تولیدی BLG هستند که مرغوب ترین نوع مواد پلاستیکی در ساخت جلو پنجره می باشد.

مواد Pepe در ساخت جلو پنجره

اطلاعات بیشتر در لینک زیر:

http://npaco.net/npaco/index.html

این ماده نوعی Copolymer مهندسی شده بر اساس نیاز های جلو پنجره خودرو می باشد. یعنی ماده ای جدید که تا به حال در ساخت جلو پنجره از آن استفاده نشده است. این ماده ماه ها مورد تست و آزمایش های متعدد قرار گرفت تا به نتیجه ای بهتر از مواد ABS رسید در حالی که قیمتی پایین تر دارد.

شرکت NPAco نیز از این ماده جدید استفاده می کند و جلو پنجره هایی با ماده تشکیل دهنده Pepe به بازار ارائه می دهد. جلو پنجره های Pepe خصوصیات منحصر به فردی دارد که باعث شده است سلیقه بازار به آن اقبال زیادی نشان دهد. یکی از خصوصیات مهم این مواد انعطاف پذیری آن و مقاومت بسیار بالای آن در مقابل ضربه است.

برای آشنایی بیشتر با این ماده این لینک را مطالعه کنید:

http://www.npaco.net/npaco01/index.html

بحث مهم دیگری که درباره کیفیت قطعات وجود دارد قالب های تزریق پلاستیک است. ابعاد قطعه ی خروجی از این قالب ها باید متناسب با ابعاد دیگر قطعات باشد تا اینکه قطعه به طور دقیق و منظم در جای خود روی خودرو بنشیند. استفاده از قالب های استاندارد در ساخت جلو پنجره ها به کیفیت قطعه کمک بسیار زیادی می کند.

ratesoft وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *