کیفیت مناسب رنگ

جلو پنجره پارس

کیفیت مناسب رنگ جلو پنجره

همه ی ما در هنگام خرید اقلامی رنگی به دنبال رنگی با کیفیت می گردیم. زیرا در اقلام رنگی چه خودرویی و چه غیر خودرویی، کیفیت رنگ شاخصه بسیار مهمی برای انتخاب است. زیرا اقلامی که بر روی آنها رنگ کاری می شود معمولا اقلامی هستند که برای زیبایی ظاهر استفاده می شوند و در معرض دید هستند. رنگ با کیفیت زیبایی بیشتری به ما می دهد. پس ما همیشه هنگام خرید اقلام رنگی نیازمند شناخت کیفیت رنگ هستیم. به هر اندازه که این کیفیت بالاتر باشد؛ زیبایی و ماندگاری قطعه خریداری شده بیشتر می شود.

 

شاخصه های تشخیص کیفیت مناسب رنگ جلو پنجره

بسیاری از چیزهایی که باید به صورت تخصصی بدانیم تا بتوانیم رنگی با کیفیت را شناسایی کنیم در نگاه یک آماتور نیز وجود دارد. شاید یک آماتور نداند چرا ولی میداند مثلا این رنگ با کیفیت است. زیرا زیبایی یکی از شاخصه های یک رنگ خوب است.

اگر پاشش درست انجام شده باشد، رنگ استفاده شده رنگ مرغوبی باشد و از کوره ی مناسبی برای خشک کردن رنگ استفاده شده باشد این در ظاهر رنگ نیز خودنمایی می کند. اگر شما از زیبایی و جلای رنگ قطعه ای رنگ کاری شده لذت بردید نشان دهنده ی آن است که کیفیت رنگ مناسب است. از طرفی نرمی رنگ نشانه ی خوبی است که به وسیله ی لمس رنگ مشخص می شود. باید روی رنگ دست کشید و از لطافت و نرمی آن لذت برد.

رنگ مصرفی اگر نامرغوب باشد این لطافت به وجود نمی آید. اگر درون باد پیستوله ها رطوبت وجود داشته باشد رنگ اصطلاحا سوزنی می شود و این موضوع با لمس رنگ مشخص می شود. اگر فضای رنگ کاری و کوره ایزوله نباشد ذرات معلق در هوا باعث زبری رنگ می شود و در لمس رنگ مشخص است. اگر پاشش رنگ حرفه ای و مطابق استاندارد نباشد سطح رنگ حالت پوست پرتقال پیدا می کند و اصطلاحا پوست پرتقالی می شود که این هم با لمس رنگ مشخص می شود. اگر دمای کوره مناسب نباشد مثلا خیلی گرم و یا سرد باشد این موضوع هم با چشم قابل تشخیص است هم با لمس. اگر با چشم دیدیم که رنگ براق نیست و حالت ماتی دارد دمای کوره بالا بوده است و براقی آن را گرفته است. اگر در لمس رنگ لطافت رنگ تبدیل به زبری و خشکی شده باشد این هم نشان دهنده بالا بودن دمای کوره است.

البته موارد بسیار زیادی هستند که در اینجا به آنها اشاره نشد و آنها نیز با دیدن ، لمس و آزمایش های حرفه ای قابل تشخیص هستند مانند کیفیت زیرکاری یا سفتی و شلی رنگ پاشیده شده و…

 

تست Cross cutler

یکی از تست های موثر در تشخیص کیفیت مناسب رنگ جلو پنجره خودرو، تست Cross hatch cutler یا تست کراس می باشد. تست کراس کات یا همان تست چسبندگی رنگ برای ما میزان مقاومت چسبندگی رنگ به قطعه رنگ شده را روشن می کند. رنگ هر قطعه ای که رنگ می شود چه فلزی باشد و چه پلاستیکی باید چسبندگی مناسب و مقاومت در برابر آسیب های احتمالی را داشته باشد زیرا همانطور که اشاره کردیم رنگ قطعات رنگی یکی از مهم ترین شاخصه های کیفیت محصول به شمار می آید زیرا قطعات رنگی برای زیبایی ظاهر استفاده می شوند و در صورتی که رنگ خود را از دست بدهند دیگر نمی توانند به وظیفه ی خود عمل کنند.

 

تست کراس کات رنگ جلو پنجره

برای انجام تست کراس کات ابزار زیادی وجود دارد مانند تصویر بالا. مهم نیست از چه ابزاری استفاده می کنید مهم این است که شیارها به طور منظم و با عمق استاندارد ایجاد شوند تیز بودن تیغه و مقاومت دسته در مقابل حرکت باعث می شود مربع های برش خورده سالم و دقیق باشند و در نهایت جواب این تست نیز جوابی صحیح باشد.

شما می توانید این کار را با کاتر نیز انجام دهید ولی باید دستان هنرمندی داشته باشید. سطحی که رنگ شده است باید قبل از رنگ پاشی چربی زدایی شده باشد و زیر سازی آن به شکلی اصولی انجام شده باشد. البته باید مطمئن بود که رنگ قطعه به طور کامل خشک شده است. این فرایند بعد از کوره شاید به یک یا چند روز زمان نیاز داشته باشد.

ضخامت رنگ پاشیده شده روی قطعه باید ۷۰ um باشد. البته این عدد استاندارد است و به واسطه عوامل مختلف و نیاز های موجود می تواند تغییر کند. زاویه برش فیلم رنگ در تست کراس کات باید ۴۰ درجه باشد. بعد از ایجاد برش ها به صورت مربع های کوچک با پارچه ای نرم خورده رنگ های اضافی را پاک کنید تا بتوانیم ادامه تست را انجام دهیم.

تکه ای از نوار چسب پهن را بر روی مربع ها و شیار های ایجاد شده می چسبانیم. با یک پاک کن نرم روی آن را مالش می دهیم تا مطمئن شویم تمامی قطعات مربع به ناحیه ی چسبناک نوار چسبیده است. این کار را اینقدر ادامه می دهیم تا هیچ حبابی بین نوار چسب و مربع های شیار خورده باقی نماند. پس از آن فشار بیشتری روی نوار چسب وارد می کنیم به طوری که همه ی نواحی شیار به یک اندازه به نوار چسبیده باشند.

نوار چسب را با زاویه ی ۶۰ درجه با یک حرکت و سرعت مساوی از قطعه جدا می کنیم. تکه های رنگ جدا شده به وسیله نوار چسب تعیین کننده است. به جدول زیر توجه کنید:

گروه درصد رنگ جدا شده مشاهدات
B5 ۰

 

لبه شیارها کاملا صاف بوده و هیچ کدام از مربع ها تشکیل شده در خراش های متقاطع جدا نشده اند.
B4 ۵ در نقاطی از مقاطع داخلی خطوط خراش های متقاطع ، تکه های کوچکی از فیلم رنگ جدا شده اند.
B3 ۵-۱۵

 

لایه رنگ در طول لبه های شیارها یا در نقاطی از مقاطع داخلی خطوط شیارهای متقاطع و یا در صورت امکان بعضی از مربع ها بطور کلی یا جزئی جدا شده اند.
B2 ۱۵-۳۶

 

لایه رنگ در طول لبه ها بصورت نوارهای بزرگی جدا شده .شیارها و یا لایه رنگ در نقاط مختلف سطح مقطع جدا شده و یا بعضی از مربع ها بطور جزئی یا کامل جدا شده اند.
B1 ۳۵-۶۵

 

لایه رنگ در طول لبه های شیارها به صورت نوارهای پهنی جدا شده و یا بعضی از مربع ها بطور جزئی و یا کلی جدا شده اند.

 

تمامی اقلام رنگی شرکت NPAco در تست کراس کات B5  می باشند.

ratesoft وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *