جلو پنجره

جلو پنجره

جلو پنجره شبکه ای است که در جلوی خوروهای سواری و خودروهای سنگین که باعث عبور هوا از بیرون به سمت موتور خودرو می شود. در عقب جلو پنجره معمولا رادیاتور خودرو قرار گرفته است که هوای ورودی از جلو پنجره به آن می وزد و باعث خنک شدن آب رادیاتور و در نتیجه موتور خودرو می گردد.

جلو پنجره قطعه ای ضروری برای خودرو به حساب نمی آید و اهمیت آن بیشتر برای زیبایی ظاهر خودرو است. اگر فضای جلویی خودرو خالی بود تا جریان هوا به طور مستقیم به رادیاتور خودرو بوزد؛ فرایند خنک کننده ی موتور به صورت عادی به کار خود ادامه می داد ولی در جلوی خودرو ها از جلو پنجره استفاده می کنند تا زیبایی ظاهر خودرو حفظ شود و از طرفی در کنار حفظ زیبایی ، فرایند انقال جریان هوا به رادیاتور نیز به خوبی انجام گیرد.

هوایی که از جلو پنجره وارد فضای موتور می شود صرفا برای خنک کردن رادیاتور نیست. این جریان هوایِ تازه و خنک ، برای تنفس خودرو و تامین اکسیژن لازم جهت احتراق سوخت نیز استفاده می شود. به صورتی که اگر جلوی خودرو بسته بود و از شبکه های جلو پنجره ، هوا وارد خودرو نمی شد ، جریان احتراق در موتور خودور با اختلال روبرو می شد.

شبکه های جلو پنجره مانع برخود اجسام خارجی مانند سنگ به لوله های رادیاتور می شود. آسیب دیدن لوله های رادیاتور باعث می شود بخشی از لوله ها مسدود گردد و آب به خوبی در رادیاتور جریان نداشته باشد و در نتیجه فرایند خنک سازی موتور ضعیف شود. جلو پنجره ها علاوه بر حفظ زیبایی نمای بیرونی و جلوی موتور به نوعی حفاظت از رادیاتور را نیز به عهده دارد.

جلو پنجره

جلو پنجره

جلو پنجره هر خودرو متناسب با میزان نیاز خودرو به هوای ورودی تنظیم می شود. به این معنا که لوله های متراکم رادیاتور هر خودرو به نسبتی خاص احتیاج به وزش باد بیرونی دارند و جلو پنجره وظیفه تنظیم این باد ورودی را به عهده دارد. اگر این جریان هوا توسط جلو پنجره تنظیم نشود مشکلاتی را به وجود می آورد. به طور مثال در فصل های سرد سال دمای موتور بیش از اندازه استاندارد پایین می آید و سیستم احتراق به درستی کار نمی کند.

جلو پنجره به سیستم آیرودینامیکی خودرو نیز کمک می کند. طراحی جلو پنجره هر خودرو دقیقا متناسب با طراحی دیگر قطعات جلوی خودرو انجام می شود و تناسب بین آن ها باعث می گردد جریان هوای جلوی خودرو و شکافتن هوا به درستی انجام شود به طوری که اگر جلو پنجره را از خودرو جدا کنیم سیستم آیرو دینامیکی آن بهم میریزد.

جلو پنجره خودرو در سیستم امنیتی خودرو نیز موثر است. در بسیاری از خودروهای طراحی شده در جهان جلو پنجره مانع دست یابی به قفل کاپوت خودرو می شود و این امر باعث حفظ قطعات داخل کاپوت خودرو از گزند سرقت و دزدی می گردد.

برخی از جلو پنجره ها با استفاده از فیلتر و یا تور های فلزی و در برخی موارد صافی های هوا از ورود ذرات خارجی مانند گرد و غبار ، گِل و حشرات به داخل شبکه های رادیاتور جلوگیری می کند. این امر باعث می شود جریان هوا در بین لوله های رادیاتور مسدود نشود و فرایند خنک سازی موتور همیشه در حالت استاندارد باقی بماند.

جلو پنجره می تواند در حالتی که خودرو پارک است و بارش باران و برف اتفاق می افتد از سرازیر شدن آب به پشت سپر جلوگیری کند و در نتیجه استحکام قطعات نگهدارنده سپر خودرو را حفظ نماید.