منو

جلو پنجره پژو پرشیا

جلو پنجره پژو پرشیا

جلو پنجره پژو پرشیا

جلو پنجره پژو پرشیا

جلو پنجره پژو پرشیا

جلو پنجره پژو پرشیا یکی از اقلام رنگی و مصرفی پژو پرشیا به شمار می آید. در دسته بندی لوازم یدکی ، جزء لوازم بدنه و در دسته بندی لوازم بدنه ، جزء اقلام رنگی خودرو شناخته می شود. لوازم بدنه و اقلام رنگی خودرو ، طراحی ظاهری خودرو را تشکیل می دهند و نقش بسیار مهمی در زیبایی خودرو دارند. جلو پنجره پژو پرشیا در جلوی خودرو نصب می گردد و نمای بین کاپوت تا سپر را تشکیل می دهد. از طرفی هم فضای خالی بین چراغ های جلو خودرو را با طراحی و رنگ خود پر می نماید. تاثیر جلو پنجره پژو پرشیا بر نمای جلوی خودرو به حدی زیاد است که با نبودن آن زیبایی خودرو نیز از بین می رود و نقص طراحی به وضوح پیداست.

جلو پنجره پژو پرشیا از مواد سبک پلاستیکی ساخته شده است و متناسب با رنگ خودرو روی آن با رنگ پوشش داده می شود. این قطعه پلاستیکی با چند پایه به بدنه ی خودرو متصل می گردد. علاوه بر زیبایی ، جلو پنجره پژو پرشیا وظایف دیگری نیز دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

جلو پنجره شبکه ای است که در جلوی خوروهای سواری نصب می گردد که باعث عبور هوا از محیط به سمت موتور خودرو می شود. در پشت جلو پنجره ، معمولا رادیاتور خودرو قرار گرفته است که هوای ورودی از جلو پنجره به آن می وزد و باعث خنک شدن آب رادیاتور و در نتیجه موتور خودرو می گردد.

جلو پنجره قطعه ای ضروری برای خودرو به حساب نمی آید و اهمیت آن بیشتر برای زیبایی ظاهر خودرو است. به این معنا که اگر جلو پنجره بر روی خودرویی نصب نباشد مشکلی در کارکرد فنی خودرو به وجود نمی آید. اگر فضای جلویی خودرو خالی بود تا جریان هوا به طور مستقیم به رادیاتور خودرو بوزد؛ فرایند خنک کننده ی موتور به صورت عادی به کار خود ادامه می داد ولی در جلوی خودرو ها از جلو پنجره استفاده می کنند تا زیبایی ظاهر خودرو حفظ شود و از طرفی در کنار حفظ زیبایی ، فرایند انقال جریان هوا به رادیاتور نیز به خوبی انجام گیرد.

هوایی که از جلو پنجره وارد فضای موتور می شود ، صرفا برای خنک کردن رادیاتور نیست؛ این جریان هوایِ تازه و خنک ، برای تنفس خودرو و تامین اکسیژن لازم جهت احتراق سوخت نیز استفاده می شود. به صورتی که اگر جلوی خودرو بسته بود و از شبکه های جلو پنجره ، هوا وارد خودرو نمی شد ، جریان احتراق در موتور خودور با اختلال روبرو می گردید.

شبکه های جلو پنجره مانع برخود اجسام خارجی مانند سنگ به لوله های رادیاتور می شود. آسیب دیدن لوله های رادیاتور باعث می شود بخشی از لوله ها مسدود گردد و آب به خوبی در رادیاتور جریان نداشته باشد و در نتیجه فرایند خنک سازی موتور ضعیف شود. جلو پنجره ها علاوه بر حفظ زیبایی نمای بیرونی و جلوی موتور به نوعی حفاظت از رادیاتور را نیز به عهده دارد.

جلو پنجره هر خودرو متناسب با میزان نیاز خودرو به هوای ورودی تنظیم می شود. به این معنا که لوله های متراکم رادیاتور هر خودرو به نسبتی خاص احتیاج به وزش باد بیرونی دارند و جلو پنجره وظیفه تنظیم میزان ورود این باد را بر عهده دارد. اگر این جریان هوا توسط جلو پنجره تنظیم نشود مشکلاتی را به وجود می آورد. به طور مثال در فصل های سرد سال ، دمای موتور بیش از اندازه استاندارد پایین می آید و سیستم احتراق به درستی کار نمی کند.

جلو پنجره به سیستم آیرودینامیکی خودرو نیز کمک می کند. طراحی جلو پنجره هر خودرو دقیقا متناسب با طراحی دیگر قطعات آیرودینامیکی جلوی خودرو طراحی می شود و تناسب بین آن ها باعث می گردد؛ جریان هوای جلوی خودرو و شکافتن فشار هوا به درستی انجام شود به طوری که اگر جلو پنجره را از خودرو جدا کنیم سیستم آیرودینامیکی آن بهم می خورد.

جلو پنجره خودرو در سیستم امنیتی خودرو نیز موثر است. در بسیاری از خودروهای طراحی شده در جهان ، جلو پنجره مانع دست یابی به قفل کاپوت خودرو می شود و این امر باعث حفظ قطعات داخل کاپوت خودرو از گزند سرقت و دزدی می گردد.

برخی از جلو پنجره ها با استفاده از فیلتر و یا تور های فلزی و در برخی موارد صافی های هوا از ورود ذرات خارجی مانند گرد و غبار ، گِل و حشرات به داخل شبکه های رادیاتور جلوگیری می کند. این امر باعث می شود جریان هوا در بین لوله های رادیاتور مسدود نشود و فرایند خنک سازی موتور همیشه در حالت استاندارد باقی بماند.

جلو پنجره می تواند در حالتی که خودرو پارک است و بارش باران و برف اتفاق می افتد از سرازیر شدن آب به پشت سپر جلوگیری کند و در نتیجه استحکام قطعات نگهدارنده سپر خودرو را حفظ نماید.

جلو پنجره پژو پرشیا به سبب قرار گرفتن در جلوی خودرو در مقابل ضربه و برخورد اشیاء با آن بسیار آسیب پذیر است و به همین دلیل جلو پنجره پژو پرشیا و سایر خودرو ها را از پلاستیک سبک می سازند. این امر سبب می شود که تعویض جلو پنجره پژو پرشیا آسان و کم هزینه باشد در حالی که اگر جلو پنجره پژو پرشیا را از فلز تهیه می کردند نه تعویض آن به این سادگی بود و نه هزینه ی نهایی تولید آن متناسب برای تعویض های مکرر بود.

جلوی پنجره پژو پرشیا را می توان ، سپر بلای رادیاتور نامید و البته با یک محاسبه جزئی بین قیمت رادیاتور و جلو پنجره پژو پرشیا می توان به این نتیجه رسید که هزینه پرداختی برای جلو پنجره پژو پرشیا بسیار به صرفه و منطقی است.

به این نکته نیز باید توجه کرد که تنها عاملی که باعث می شود جلو پنجره پژو پرشیا از بین برود برخورد اجسام خارجی با آن نیست. بعد از گذشت زمان و استفاده از جلو پنجره پژو پرشیا بر روی خودرو کم کم پایه های نگه دارنده ی آن شل می شود و یا از بین می رود و جلو پنجره اصطلاحا به صدا می افتد. یا اینکه شستشو و تابش آفتاب رنگ آن را از بین می برد و اصطلاحا آن را کهنه می کند.

در تمامی موارد بالا شما می توانید به دو نتیجه برسید: اول اینکه همیشه برای خودروی خود از جلو پنجره استفاده کنید و دوم اینکه جلو پنجره های با کیفیت تهیه نمایید.

منظور ما از جلو پنجره با کیفیت چیست:

در تمام اجناسی که ما به صورت روزانه خریداری می  کنیم تفاوت کیفیت وجود دارد. خیلی مهم است که ما بتوانیم جنس با کیفیت را از اجناس با کیفیت های کمتر شناسایی کنیم و این مستلزم آگاهی و دانش در مورد آن محصول خاص است. در مورد کیفیت جلو پنجره رنگی پژو پرشیا باید به این نکات توجه کنیم:

 • مواد پلاستیکی تشکیل دهنده ی آن
 • کیفیت رنگ بکاربرده شده ی رو محصول

 

مواد پلاستیکی جلو پنجره های پژو پرشیا

جلو پنجره پژو پرشیا

در مورد مواد تشکیل دهنده ی جلو پنجره های پژو پرشیا باید به این نکته توجه داشته باشیم که در بیشتر موارد یا اینکه تمامی موارد از پلاستیک ABS استفاده می شود. امتیاز این مواد نسبت به PP و مواد دیگر پلاستیکی این است که با به وجود آوردن سطح صیقلی بر روی قطعه باعث می شود تا کیفیت محصول از جهت رنگ بالاتر برود زیرا که رنگ بر روی سطح صاف و صیقلی بهتر می نشیند. اما نکته ی منفی استفاده از ABS این است که این نوع از مواد پلاستیکی شکننده هستند و خاصیت انعطاف پذیری کمی دارند. در نتیجه مقاومت آنها نسبت به ضربه و فشارهای احتمالی روی قطعه بسیار کمتر از PP است.

در بین مواد ABC هم کیفیت متفاوت است. این اختلاف کیفیت در مواد تشکیل دهنده جلو پنجره را می توان از راه های متفاوتی متوجه شد اما بهترین راه اعتماد به برندی خاص می باشد. زیرا مواد مصرفی در جلو پنجره ها دائما تغییر می کند و نمی توان تک تک قطعات را به صورت تخصصی مورد آزمایش قرار داد که در این حالت باید برای امتحان محصول زمانی بیشتر از تولید و بسته بندی آن صرف کنیم. پس بهترین راه این است که به برندی با کیفیت اعتماد کنیم و از آن خرید نماییم.

در هر صورت ما باید یاد بگیریم جلو پنجره با کیفیت را از جلو پنجره ی بی کیفیت تشخیص دهیم تا اینکه بتوانیم محصول برند های مختلف را با هم مقایسه کنیم و از بهترین آنها خرید نماییم. مهمترین شاخص های تشخیص مواد پلاستیکی با کیفیت از بی کیفیت:

 • سطح صاف و یکدست
 • اطلاع درباره مواد مصرفی مورد استفاده در تزریق (مواد دست اول ، مواد آسیابی دست یکم الی آخر)
 • قابلیت انعطاف پذیری قابل قبول
 • عدم وجود سوراخ های ریز یا پریدگی بر روی محصول
 • یک دست بودن رنگ مواد (رگه های مواد ترکیبی نداشته باشد)

یکی از برندهای خوب در زمینه تولید جلو پنجره خام پژو پرشیا برند BLG (گروه صنعتی باقر زاده) می باشد. شما می توانید پشت جلو پنجره ها نام برند هک شده بر روی آن را ببینید.

 

کیفیت رنگ جلو پنجره های پژو پرشیا

دومین شاخصی که باید در مورد کیفیت جلو پنجره پژو پرشیا مورد بررسی قرار دهیم ، کیفیت رنگ جلو پنجره است. گفتیم که جلو پنجره از جمله قطعات یدکی به شمار می آید که زیبایی ظاهری خودرو را تامین می کند. کیفیت رنگ و زنده بودن و درخشانی آن کمک زیادی به زیبایی خودرو می کند و بسیار مهم است که رنگ جلو پنجره بیشترین شباهت را به رنگ خودرو داشته باشد تا به وسیله ی یکدست بودن رنگ و کنار هم قرار گرفتن آنها طراحی اصلی خودرو نمایش داده شود. اگر رنگ جلو پنجره رنگ شده زنده و درخشان باشد ، اما همخوانی با رنگ بدنه و سپر نداشته باشد؛ زیبایی خودرو را ناقص می کند.

شاخص های مهم کیفیت رنگ جلو پنجره:

 • همخوانی با کد رنگ خودرو
 • شفاف و درخشان بودن رنگ
 • یکدست بودن رنگ (پر رنگ و کمرنگ نبودن رنگ و شُرّه و خوردگی نداشتن رنگ)
 • استحکام رنگ جلو پنجره
 • آستر
 • محافظ رویی رنگ

مجموع این شاخص ها باعث می شود رنگ جلو پنجره پژو پرشیا کیفیت بهتری داشته باشد و بسیار دیرتر در مواجهه با آسیب های خارجی از بین برود و همچنین زیبایی خود را نیز از دست ندهد.

 

همخوانی رنگ جلو پنجره پژو پرشیا با کد رنگ خودرو

هر خودرویی که تولید می شود دارای کد رنگ خاصی است که کارخانه به عنوان رنگ اصلیِ آن خودرو در نظر گرفته است. این موضوع باعث می شود تمام خودروهایی که در آن کارخانه تولید می شوند ، رنگی یکسان و مطابق با کد رنگ تعیین شده داشته باشند. کارخانه این کد رنگ را بر روی محصولات خود درج می کند تا اینکه مشتری اگر نیاز به تعویض قطعه ای از اقلام رنگی خودرو پیدا کرد ، بتواند قطعه ی رنگی را دقیقا متناسب با کد رنگ کارخانه تهیه کند.

کارخانه های کوچک تر تولید اقلام رنگی خودرو ، هرچقدر بتوانند به آن کد رنگ کارخانه در تولید محصولات خودشان نزدیک شوند ، محصول رنگی با کیفیت تری را به بازار ارائه می دهند. همخوانی رنگ اقلام رنگی خودرو با رنگ اصلی خودرو ، اولین و اصلی ترین شاخصه در کیفیت رنگ اقلام رنگی خودرو به حساب می آید.

 

شفاف و درخشان بودن رنگ جلو پنجره پژو پرشیا

سالن رنگ جلو پنجره

عوامل بسیار زیادی در رنگکاری قطعات رنگی خودرو بر شفافیت و درخشندگی رنگ تاثیر می گذارد. ما درباره ی این عوامل صحبت خواهیم کرد ، اما تمام انواع رنگکاری به دو شکل بکار گیری می شوند: سنتی و مدرن در روش سنتی نقاش به وسیله پیستوله ، رنگ را بر روی قطعات پلاستیکی می پاشد و در روش مدرن از دستگاه های رباتیک برای اینکار استفاده می شود.

 • سرعت پاشش رنگ
 • گراماژ پاشش رنگ
 • نوع رنگ مصرفی
 • کیفیت کوره ای که رنگ را خشک می کند
 • کیفیت سالن رنگکاری (عدم وجود رطوبت و گرد و غبار در هنگام رنگکاری)
 • زیر سازی رنگ و استفاده از آستر
 • دمای سالن رنکگاری

 

سرعت پاشش رنگ جلو پنجره پژو پرشیا

سرعت پاشش رنگ بر روی جلو پنجره پژو پرشیا و زاویه پاشش ، نقش مهمی در کیفیت رنگ جلو پنجره ایفا می کند. در روش سنتی مهارت نقاش و در روش رباتیک تنظیمات صحیح دستگاه می تواند کیفیتی مطلوبی را در پاشش و یکدستی رنگ به ارمغان بیاورد. اگر رنگ پاشیده شده روی جلو پنجره پژو پرشیا را در نور طبیعی خورشید از زوایای مختلف نگاه کنید؛ می توانید به راحتی متوجه یکدست بودن یا نبودن رنگ جلو پنجره شوید.

 

گراماژ پاشش رنگ جلو پنجره پژو پرشیا

میزان رنگ مصرفی در هنگام رنگ پاشی بر روی جلو پنجره ، یکی دیگر از شاخص های تشخیص کیفیت رنگ است. اگر گراماژ رنگ روی قطعه کم باشد؛ آن چیزی که دیده میشود فقط حجم رنگ نیست و ممکن است پوششی از زیر رنگ نیز دیده شود. البته به صورت خیلی نا محسوس. هر میزان این گراماژ پایین تر باشد کیفیت رنگکاری نیز پایین تر می شود. اگر گراماژ رنگ روی قطعه زیاد باشد؛ باز هم کیفیت رنگکاری کیفیت مناسبی نبوده است ، زیرا رده های جاری شدن رنگ و شُرّه کردن و حالت اشک شدن رنگ روی قطعات دیده می شود.

نتیجه می گیریم رنگ جلو پنجره پژو پرشیا زمانی کیفیت مناسبی دارد که وزن رنگ مصرفی بر روی قطعه وزنی استاندارد باشد و بدون کم و زیاد کردن میزان رنگ تمام قطعه به صورت یکدست رنگکاری شود. با داشتن اندکی تجربه در نگاه کردن به جلو پنجره های رنگی مختلف ، شما می توانید مهارت تشخیص رنگکاری با کیفیت و بی کیفیت را به دست آورید.

 

نوع رنگ مصرفی در رنگکاری جلو پنجره پژو پرشیا

تشخیص این موضوع بسیار سخت است و شما به عنوان مشتری باید خیلی تجربه داشته باشید تا با دیدن محصول متوجه نوع رنگ مصرفی در آن بشوید. تولید رنگ فرایندی پیچیده دارد و کارخانه ها و تولید کنندگان زیادی در دنیا به تولید رنگ می پردازند. خب واضح است که کیفیت رنگ های تولید شده متفاوت است و هر کدام بنابر روال تولیدشان کیفیتی متفاوت با دیگری دارند. مرغوبیت رنگ مصرفی تاثیر زیادی بر روی کیفیت رنگ جلو پنجره دارد.

 

کوره ی خشک کننده رنگ جلو پنجره پژو پرشیا

کوره خشک کن جلو پنجره

قطعات پلاستیکی مانند جلو پنجره های خودرو بعد از رنگکاری باید درون کوره ای با حرارت مناسب قرار بگیرند؛ تا رنگ به صورت یکدست خشک شده و اصطلاحا بر روی قطعه بنشیند. مدت زمان خشک شدن هر نوع رنگ بنا به نوع کوره و درجه حرارت آن متفاوت است. از طرفی هم دمای اولیه و دمای ثابت کوره باید متفاوت باشد. تنظیم تمامی این موارد با یکدیگر کاری بسیار سخت و تخصصی است که معمولا در رنگکاری های کوچک رعایت نمی شود. اما اگر موارد تخصصی کوره خشک کننده رنگ درباره رنگکاری جلو پنجره پژو پرشیا رعایت شود؛ کیفیت نهایی محصول بسیار زیبا و چشمگیر می گردد.

 

کیفیت سالن رنگکاری جلو پنجره پژو پرشیا

سالن های رنگکاری جلو پنجره و مخازن رنگکاری رباتیک ، باید دارای شرایطی باشند که از ورود هرگونه گردوغبار در محوطه جلوگیری کنند. ترکیب گرد و غبار ، هرچند میزان آن اندک باشد باعث می شود رنگ درخشندگی و شفافیت خود را از دست بدهد. استفاده از فیلترهای هوا و دمنده ها و مکنده های متناسب ، باعث می شود این فضا بوجود بیاید و رنگکاری با کیفیت هرچه مطلوب تر انجام پذیرد.

برای پاشش رنگ بر روی جلو پنجره پژو پرشیا از ترکیب رنگ مایع و فشار باد استفاده می شود. این فشار باد توسط پمپ های باد تامین می شود که هوای محیط را گرفته و متراکم می کنند. به طور معمولا همیشه هوای اطراف ما حتی در مناطق بسیار خشک دارای مقداری رطوبت می باشد. وقتی پمپ هوای محیط را می گیرد و آن را متراکم می کند رطوبت موجود در هوا نیز در آن وجود دارد و این رطوبت در هنگام پاشش و ترکیبش با رنگ باعث بی کیفیتی کار می شود. در سالن رنگکاری جلو پنجره پژو پرشیا باید به این نکته توجه کرد که به هر میزان رطوبت داخل پمپ کتر شود کیفیت رنگ بهتر می شود. برای تشخیص این موضوع و هم برای جلوگیری از ایجاد این موضوع روش هایی وجود دارد.

 

زیر سازی رنگ و استفاده از آستر

جنس رنگ به صورتی است که خوب به قطعات پلاستیکی نمی چسبد و بعد از مدتی و یا بر اثر عوامل خارجی از روی قطعه کنده می شود. خصوصا سطح صیقلی قطعات پلاستیکی ساخته شده از جنس ABS. از طرفی هم نمی تواند به صورت یکدست روی پلاستیک بنشیند و پوششی زیبا ایجاد کند خصوصا اگر رنگ مخالف رنگ خام قطعه ی مصرفی باشد مثلا رنگ سفید را می خواهیم بر روی قطعه ی پلاستیکی مشکی بپاشیم. رنگ در جاهایی که لایه ای نازک می شود ، رنگ زیرین خود را نیز نمایش می دهد که این موضوع باعث می شود کیفیت رنگکاری بسیار پایین بیاید.

استفاده از آستر و زیرسازی برای آمادگی قطعه ، نقش بسیار مهمی در کیفیت نهایی رنگکاری ایفا می کند. از طرفی هم آستر باعث ایجاد مقاومت و چسبندگی بسیار خوب رنگ بر روی قطعه پلاستیکی میشود. شاید بتوان زیرسازی و آستر را مهمترین شاخصه کیفیت رنگ در نظر گرفت.

شرکت نسیم پلاستیک آریا NPA.co سعی کرده است تمامی موارد مرتبط با کیفیت جلو پنجره پژو پرشیا را رعایت کند و محصولی با کیفیت را روانه بازار نماید. برای اطلاع از شرایط فروش با این شماره تماس بگیرید: ۰۹۱۲۳۸۸۸۱۲۳