خانه / انواع رنگ خودرو / انواع رنگ خودرو | بهترین رنگ خودرو

انواع رنگ خودرو | بهترین رنگ خودرو

انواع رنگ خودرو

انواع رنگ خودرو | بهترین رنگ خودرو در اروپا آسیا و آمریکا

انواع رنگ خودرو
انواع رنگ خودرو

انواع رنگ خودرو | به گزارش CarXR.com : شرکت PPG بزرگ ترین سازنده وتامین کننده رنگ خودرو ، در یک بررسی به فروش ۲۱ درصدی خودروهای رنگ سفید درسرتاسر دنیا اشاره داشت.
این اولین باری است که رنگ نقره ای حاکمیت خود را در رنگ ها ازدست داده وجای خود را به سفید اهدا نموده است و اکنون در رده دوم جدول نشسته است.
درکنارنقره ای ،رنگ مشکی نیز در جایگاه دوم قرار می گیرد که هردو رنگ توانستند ۲۰ درصد فروش داشته باشند.
اما رنگ نقره ای در آسیا و اقیانوسیه توانست جایگاه خود را در راس جدول حفظ نماید اما با این حال محبوب ترین رنگ ها در این مناطق نیز همان رنگ سفید با ۲۳ درصد ،سیاه با ۱۷ درصد ،قرمز با ۱۰ درصد فروش هستند.
دراروپا نیز محبوب ترین رنگ ها سیاه، سفید ،نقره ای ،قهوه ای ،طلایی ، زرد و سبز بودند.
امریکای شمالی نیز از خودروهای خود با رنگ سفید استقبال نمود و درجایگاههای بعدی ،نقره ای وسیاه ،قرمز، آبی ،قهوه ای ،طلایی ، نارنجی ، زرد وسبز قرار گرفتند.
این درحالی است که محبوب ترین رنگ در سال ۲۰۱۰ نقره ای و طوسی بودند

منبع: سایت پنگان
—————————————————————————————————-
انواع رنگ خودرو | رنگ خودرو بيانگر شخصيت شماست!

دنياي خودرو – تهمينه اشرفي: آيا تا به حال به اين موضوع فكر كرده‌ايد كه انتخاب رنگي خاص ممكن است نشانگر شخصيت شما باشد؟ اين امر در مورد انتخاب رنگ خودرو شما نيز صدق مي‌كند.البته اين موضوع ممكن است كه در ايران صدق نكند زيرا در كشور ما اوضاع فرهنگي و اجتماعي متفاوت است و شايد شما در موقع خريد خودرو اين آزادي را نداشته باشيد كه بدون توجه به سن و جنسيت خود رنگ خودروتان را انتخاب كنيد. البته اين امر بستگي به طرز تفكر شما نيز دارد.
حالا شما فكر مي‌كنيد صاحب خودرو قرمز رنگ بيشتر به دليل سرعت زياد جريمه مي‌شود يا دارنده خودرو آبي؟
شايد جالب باشد كه بدانيد بعضي از كمپاني‌هاي بيمه خارج از كشور، خودرو شما را براساس رنگ آن خودرو بيمه مي‌كند.براي مثال اگر شما داراي خودرو مشكي‌رنگ باشيد، احتمالاً آدم پرخاشگري هستيد و بايد به گردش در بيرون از خانه علاقه داشته باشيد، شما انسان جاه‌طلبي هستيد و حاضر به انجام هر كاري براي رسيدن به موفقيت هستيد.
اگر شما رنگ سفيد را براي خودروتان انتخاب كنيد، انساني برون‌گرا هستيد و به ظاهر خود خيلي اهميت مي‌دهيد. شما از اصول و روش خاصي در زندگي پيروي مي‌كنيد.
كساني كه رنگ نقره‌اي را براي خودروشان انتخاب مي‌كنند، انسان‌هاي خونسرد و آرامي هستند. البته ممكن است در بعضي از موارد به خاطر داشتن عقايد خاص در جمع دوستان از بقيه كناره‌گيري ‌كنند.
شما كه داراي تمايلات عصبي هستيد احتمالاً رنگ سبز را براي خودروتان انتخاب مي‌كنيد.
رنگ زرد؛ به نظر شما چرا در ايران طرفدار زيادي ندارد؟ اول اينكه تاكسي‌هاي ايران زردرنگ هستند، دوم اينكه اين رنگ بيشتر براي خودروهاي اسپرت استفاده مي‌شود كه بيشتر داراي سقف كانورتيبل مي‌باشند، ولي اگر احياناً به اين رنگ علاقه زيادي داريد و تصميم داريد كه حتماً اين رنگ را انتخاب كنيد، خواستار تازگي، طراوت و زيبايي هستيد. شما در اجتماع به عنوان فردي تجددگرا و آرمان‌گرا ظاهر مي‌شويد.
مي‌خواهيم به سراغ رنگ خاكستري و نوك‌مدادي برويم كه علاقمندان زيادي دارد. بيشتر انسان‌هاي هوشياري كه به اطراف خود توجه زيادي مي‌كنند از اين رنگ استقبال مي‌كنند. اگر كه شما كارمند هستيد در برابر كارتان بسيار جدي و بامسووليت ظاهر مي‌شويد و تعهدكاري بر همه امور ديگرتان اولويت دارد.شما انضباط خود را در محل كار خود به رخ همكارانتان مي‌كشيد و به خود افتخار مي‌كنيد.
اما رنگ قرمز كه افراد زيادي به آن علاقمندند! اين افراد سريع راه مي‌روند، سريع حرف مي‌زنند، سريع مي‌رانند و هر كار پرهيجاني را كه فكرش را كنيد انجام خواهند داد. البته بسيار مهربان و دوست‌داشتني هستند. علاقمندان به رنگ قرمز هميشه آغازگر كارهاي هيجان‌انگيز هستند.
اشخاصي كه رنگ كرم را انتخاب مي‌كنند، اعتماد به‌ نفس بسيار بالايي دارند. بسيار خودمحور و شايد كمي خودخواه باشند.
آبي رنگ آرامش است. انسان‌هاي بسيار دانا، هوشيار و محتاط به اين رنگ علاقمندند.
رنگ صورتي، رنگ خودرو افراد بسيار دل‌نازك، عاشق پيشه و مهربان است. شما مي‌توانيد در اكثر مواقع آنها را در گوشه‌اي خلوت در حالي كه به چيز موردعلاقه‌شان فكر مي‌كنند پيدا كنيد.

منبع: سایت پنگان
—————————————————————————————-
انواع رنگ خودرو | پرطرفدارترین رنگ­های خودرو

چرا رنگ نقره­ای این­قدر طرفدار دارد؟ به اعتقاد کارشناسان رنگ، نقره­ای روی خودرو شگفت انگیز است و وقتی نور به آن برخورد می­کند و منعکس می­شود، شکل معماری خودرو را به طرز زیبایی به نمایش می­گذارد. این رنگ مزایای دیگری نیز دارد: کثیفی را پنهان می­کند، محبوبیت دائمی دارد و فروش مجدد آن راحت­تر از سایر رنگ­هاست.
● رنگ نقره­ای همچنان یکه تاز
تقریبا ۲۰ درصد از کل خودروهای تولیدی در سال ۲۰۰۶ نقره­ای رنگ هستند و هفت سال متوالی است که این وضعیت تکرار می­شود.
چرا رنگ نقره­ای این­قدر طرفدار دارد؟ به اعتقاد کارشناسان رنگ، نقره­ای روی خودرو شگفت انگیز است و وقتی نور به آن برخورد می­کند و منعکس می­شود، شکل معماری خودرو را به طرز زیبایی به نمایش می­گذارد. این رنگ مزایای دیگری نیز دارد: کثیفی را پنهان می­کند، محبوبیت دائمی دارد و فروش مجدد آن راحت­تر از سایر رنگ­هاست. هم اکنون بسیاری از مؤسسات پلیسی کشور انگلستان از رنگ سفید به نقره­ای روی آورده­اند زیرا هنگام از رده خارج کردن خودروهایشان از ناوگان و مزایده آنها، خودروهای نقره­ای رنگ تقریبا ۱۰ درصد گرانتر از سفید به فروش می­رسند و پول بیشتری عاید این مؤسسات می­کنند.
جالب است بدانید رنگ نقره­ای در دهه ۱۹۹۰ در نتیجه رشد روز افزون تکنولوژی، توجه به عصر هزاره جدید (قرن ۲۰۰۰)، وضعیت بازار رنگ و تدبیر مدیریت تکنولوژی شرکت دوپونت (DuPont) پدید آمد. مرحله نهایی فلزکاری (یعنی مرحله پیش از پاشیدن رنگ) روی خودروها، گوشی موبایل و وسایل فلزی (استیل) آشپزخانه خود به­عنوان رنگ جدیدی مطرح شد که به مدت طولانی به­صورت یک رنگ مطمئن و رده بالا جای خود را بین رنگ­های تجاری حفظ کرده است.
اما حالا شواهدی وجود دارد که محبوبیت رنگ نقره­ای به نهایت و پیک (Peak) خودش رسیده است و احتمالا به مرور این محبوبیت کمتر خواهد شد. به گفته کارشناسان، نقره­ای رنگی سرد و بی روح است و مردم درصدد یافتن رنگ­های گرمتر و محیطی جالبتر هستند. البته این رنگ به این زودی­ها منسوخ نخواهد شد ولی احتمالا محبوبیت آن افت خواهد کرد.
● آیا رنگ­های خنثی وضعیت خود را حفظ می­کنند؟
رنگ­های سفید، نوک­مدادی و مشکی به ترتیب مکان­های دوم تا چهارم را در فهرست رنگ­های پرطرفدار به خود اختصاص داده­اند. البته هر چند رنگ­های فوق محبوبیت دارند اما لزوما دلخواه خریداران نیستند زیرا در ایالات متحده بیشتر خودروها به­صورت عمده توسط نمایندگی­های فروش خریداری می­شوند و آنها نیز به­واسطه اطمینان به فروش رنگ­های نوک­مدادی ، نقره­ای و مشکی معمولا آنها را به کارخانه سفارش می­دهند.
این رنگ­های خنثی همچنین برای خودروهای کرایه­ای بدون راننده (Rent Car) نیز مورد توجه هستند. اگر دقت کنید می­بینید که عمده خودروهایی که برای ناوگان خودروهای کرایه­ای خریداری می­شوند، نقره­ای یا به رنگ­های خنثی هستند. جالب این که تمایل به این رنگ­های خنثی به­خصوص در بازار جوانان کاملا مشهود است. شرکت صاحب مارک تجاری سیون (Scion) که بازار خلق خریداران ناشناس (X buyers) را به­طور جــــدی نشانه گرفته است ، به­طور قابل ملاحظه­ای رنگ­های تیره­ را ارائه می­دهد. به اعتقاد کارشناسان این شرکت، جوانان رنگ­های ساده و روشن را نمی­پسندند زیرا به زعم آنها رنگ روشن معمولا ارزان به­نظر می­رسد و بهتر است دور ریخته شود. اگر محصولی با رنگ روشن به جوانان بدهید، فکر می­کنند به آنها تحمیل شده است و بالطبع نمی­پسندند.
درمجموع، عمومیت انتخاب رنگ خنثی نشان­دهنده یک بازار بی­ثبات است؛ جایی که خریداران دست به عصا حرکت می­کنند و محافظه­کارانه انتخاب می­کنند. اما خبر امیدبخش این که رنگ خوب می­تواند برگشت سرمایه را تضمین کند.
● بازار رنگ­های شادتر
هنری فورد جمله معروفی دارد که می­گوید: ” مشتریان ما می­توانند هر رنگ خودرویی که می­خواهند بخرند مشروط به این که آن رنگ مشکی باشد.”
اما مشتریان امروزی حق انتخاب بسیاری دارند و از مزیت انتخاب رنگ روشن­تر یا تیره­تر برای خودرویشان بهره­مندند. شیوه­های زندگی مردم امروز دارد به نهایت خود نزدیک می­شود و به همین ترتیب آنها تمایل دارند در مورد رنگ نیز اعمال نظر بیشتری کنند.
خودروهایی به رنگ­های متوسط و میانه مانند رنگ­های سبز که در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ دیده می­شدند امروزه به­دلیل ظهور رنگ­های اشباع­شده، منسوخ شده­اند. رنگ­های امروز یا خیلی روشن هستند یا خیلی تیره و اگر توجه کنید می­بینید که رنگ­هایی مثل زرشکی و نارنجی راه خود را به دنیای خودروها باز کرده­اند. هرچند آنها هنوز در فهرست ۱۰ رنگ برتر جای نگرفته­اند اما خوب است بدانید شرکت خودروسازی جنرال­موتورز رنگ نارنجی را برای ۵۰ درصد از بعضی از خودروهای تولیدی خود به­صورت یک گزینه (Option) ارائه می­دهد؛ رنگی که تصور می­شد برای مدت کوتاهی مورد توجه قرارگیرد اما با گذشت پنج سال هنوز هم گرایش به آنها ادامه دارد.
کارشناسان معتقدند که رنگ برمی­گردد. مثلا هنوز رنگ آبی زیاد استفاده می­شود(رتبه پنجم) اما جای رنگ سرمه­ای (Navy) را رنگ بنفش (Cobalt) گرفته است. رنگ سبز که رتبه هشتم را در فهرست دارد، احتمالا رنگ سبز روشن مایل به زرد (Kelly Green) است.
تغییر سلیقه در انتخاب رنگ به­خصوص در خودروهای اسپرت و پیکاپ قابل توجه است اما رنگ زرد سرویس مدرسه­ای (رتبه ۱۰) ، نارنجی روشن و قرمز (رتبه ۶) نشان­دهنده تغییرات چشمگیری در رتبه­بندی هستند. حتی نقره­ای­های بی­روح در حال تبدیل شدن به رنگ­های شادتر هستند مثلا با ترکیب کردن رنگ سبز و نقره­ای رنگ جدید گرمتری به­دست می­آید.
● نگاه به آینده
اگرچه احتمالا انتخاب رنگ­های محافظه­کارانه همچنان سال­های متمادی بر بازار رنگ خودرو حاکم خواهد بود اما تمایل به رنگ­های غیرمتعارف نیز از رشد قابل ملاحظه­ای برخوردار است. به­تازگی مردم دلشان می­خواهد خودشان را خیلی خاص و متشخص نشان دهند، و یکی از راحت­ترین راه­ها برای این منظور تغییر رنگ خودرویشان است.
● بررسی رنگ­های عامه ­پسند
اعداد زیر که توسط شرکت دوپونت ارائه شده، نشان­دهنده درصد رنگ خودروهایی است که در امریکای شمالی در سال ۲۰۰۶ تولید شده­اند:

۱) نقره­ای / ۱۹ درصد

۲) سفید / ۱۶ درصد

۳) نوک مدادی / ۱۳ درصد

۴) مشکی / ۱۳ درصد

۵) آبی ۱۱ درصد

۶) قرمز / ۱۱ درصد

۷) قهوه­ای روشن / ۱۱ درصد

۸) سبز / ۴ درصد

۹) سفید مرواریدی(یخچالی)/ ۳ درصد

۱۰) زرد/­طلایی / ۳ درصد

به یمن ظهور تکنولوژی­ها و تکنیک­های فرایندی جدید، مشتریان هم­اکنون می­توانند رنگ­های متنوعی را انتخاب کنند که در سال­های قبل امکان­پذیر نبود. به­تازگی تمایل به رنگی که بسته به نور محیط و زاویه دید رنگ­های مختلفی را نشان دهد زیاد شده است. این رنگ معلوم نیست نوک مدادی است یا سبز یا آبی. خودروهایی که به­نظر می­رسد از هر رنگی مقداری در خود دارند توسط یک تکنولوژی پیشرفته پرداخت نهایی که با افزودن دانه­های ریز فلزی (معمولا آلومینیم) به رنگ حاصل می­شود و جلوه ویژه­ای به آن می­دهد، تولید می­شوند.
به اعتقاد کارشناسان، تمایل به رنگ دیگری در آینده نزدیک تأثیر بسزایی در بازار رنگ خودرو خواهد داشت: ” رنگ­هایی که بر پایه آب تهیه می­شوند”. این موضوع ممکن است در رنگ خودرو هیچ تفاوتی ایجاد نکند اما آلوده­کننده­های زیست­محیطی­ کمتری دارد (مانندVOC ) که باعث بیداری وجدان مشتریان برای حفظ محیط­زیست می­شود.
اگر می­خواهید رنگی انتخاب کنید که توجیه اقتصادی داشته باشد و پو­لتان برگردد، رنگ شیک قهوه­ای سیر را امتحان کنید. اگرچه رسم بر این بوده که چیزهای بد و منفی مانند گل­و­لای و آلودگی به رنگ قهوه ای نسبت داده شود اما حالا رنگی است که یادآور قهوه گران­قیمت و تجملاتی است.
هم اکنون این رنگ روی بیوک مدل Enclave که یک خودروی لوکس است، بیشترین مقدار فروش را در بین رنگ­های دیگر به خود اختصاص داده است.
کارشناسان پیش بینی می­کنند که رنگ­های طلایی مانند مسی و برنزی در دو تا چهار سال آینده انقلاب اساسی در بازار رنگ خودرو ایجاد خواهند کرد.
هرچند ممکن است رنگ­های عامه­پسند برای همه توصیه شوند اما شما سعی کنید رنگی را بخرید که به آن علاقه دارید نه رنگی که دیگران می پسندند و به­صورت عمده به بازار ارائه می­شود. رنگی را که می­خواهید سفارش دهید! زیرا شما هر روز با آن سروکار خواهید داشت، پس بگذارید آن رنگ نشان دهد که شما چه کسی هستید.

انواع رنگ خودرو | انواع رنگ خودرو | انواع رنگ خودرو | انواع رنگ خودرو | انواع رنگ خودرو | انواع رنگ خودرو | انواع رنگ خودرو |

لینک های مفید:

لینک منبع

درباره ی npaco

همچنین ببینید

انواع رنگ خودرو

انواع رنگ خودرو

انواع رنگ خودرو انواع رنگ خودرو | رنگها و رنگ آمیزی خودرو انواع رنگ خودرو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *